Our product range includes a wide range of canopy led lights, led canopy lights, led canopy light for petrol pump, 4 pack 150w led canopy light, gas station canopy led lights and commercial led canopy lights.
₹ 2350 / Piece Get Latest Price
| Application | Petrol Pump |
| Wattage | 80 W |
| Mounting | Surface |
| Bulb Shape | Flat Top |
| Lighting Color | Cool White |
| Base Type | Canopy |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2350 / Piece Get Latest Price
| Application | Petrol Pump |
| Wattage | 80W |
| Mounting | Surface |
| Bulb Shape | Flat Top |
| Light Color | Cool White |
| Housing Material | Die Cast Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Petrol Pumps |
| Suitable Location | Pop Top |
| Model Name/Number | XT-CL-80 |
| Lighting Color | Cool White |
| Base Type | E40 |
| Surge Protection | 6 kV |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Operating Temperature | 90 Degree C |
| Weight | 8 Kg |
| Lifespan | 50,000 Hours |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2350 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 80 W |
| Bulb Shape | Flat Top |
| Lighting Color | Cool White |
| Base Type | Canopy |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
₹ 2350 / Piece Get Latest Price
₹ 2350 / Piece Get Latest Price
₹ 2350 / Piece Get Latest Price
Get Latest Price
Sagar Faragade (Proprietor)
X Era Tech
Plot No. Gen-73/19, M/S. Xera Tech, Satpur, Opposite Abb Plant 1, Gate 1, Nashik - 422007, Maharashtra, India